Kapat
Giriş Yap
GAU Network etki alanından hesabınızda oturum açın.
Kaydınız yok mu? Şimdi Kaydolun !
Giriş Yap :  
Kullanıcı Adı : Kullanıcı adımı unuttum
Şifre : Şifremi Unuttum
Üye değil misiniz? Şimdi kaydolun!
Kullancı Adı : GAU Web Mail  
Adım Soyadım :
E-Mail Adresim :
Kayıt Ol : GAU Web Mail  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğenci Mail  
Öğrenci Numaranız :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kullanıcı Adı : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Şifre : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kullanıcı Adı : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kayıt Ol : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :

GAÜ Denizcilik ve Ulaştırma Yüksek Okulu Müdürü Dr. Bayram Ali Tavlayan; "5000 YILDAN DAHA FAZLA ZAMANDAN BERİ, KIBRIS SAHİLLERİ'NDE GEMİLER VAR. BU ATMOSFER ALTINDA, GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ'NDE DENİZCİLİK EĞİTİMİ'NE DAVET EDİYORUZ."

Tarih: 25/07/2017

Kıbrıs Adası, Doğu Akdeniz`in 5000 yıllık kadim limanı. Gelecek 50 yılda daha da yükselecek "Denizcilik";  Kıbrıs Adası`nı;  Akdeniz`de,  yine hepsi birbirinden değerli yönlere açılan geçiş kapısı olarak değerlendiriyor.       


LYS Döneminin tamamlanması ve tercih sürecinin fiilen başlaması ile, üniversite eğitiminde denizcilik dallarını düşünen öğrenci adaylarının;  Kuzey Kıbrıs`ta denizcilik eğitimi ile ilgili sorularının yanıtlandığı bir televizyon programına konuk olan  Girne Amerikan Üniversitesi, Denizcilik ve Ulaştırma Yüksek Okulu Müdürü Dr. Bayram Ali Tavlayan; Yaşamını denizciliğe adamaya kararlı genç adaylara bu atmosfer içerisinde seslendi. Tavlayan; "Mezunlarımız artık, dünya denizlerinde seyretmektedirler. Yüzyıllardan bu yana, Akdeniz’in ortasında stratejik bir öneme sahip Kıbrıs’ta, bir ada ülkesinden dünya denizlerine tam donanımlı, konusunda uzman ve yetkin denizciler yetiştirmeyi çok önemsiyoruz." dedi.


COĞRAFİ KONUMUMUZ VE EĞİTİM DİLİMİZİN İNGİLİZCE OLMASI, BİZİ ÖNE ÇIKARIYOR


Okulun; Akdeniz’deki coğrafi konumu, eğitim dilinin İngilizce olması, eğitim verilen bölümlerin dünyadaki önemi ve çekiciliğinin; başta Ortadoğu olmak üzere, Körfez Ülke ve Afrika Kıtası`ndan da GAÜ`ye yeni öğrenciler kazandırdığını vurgulayan Dr. Bayram Ali Tavlayan, "rekabet koşullarında başarıyı yakalayabilmek için donanımlı, duyarlı ve geleneksel değerlerine önem veren denizci ve yöneticilere sahip olmak amacı ve denizcilik eğitimi, sertifikasyonu konularında dünyanın saygın ve ileri gelen otoritelerinden olma vizyonu olan bir okuluz.  Okulumuz genç olmakla birlikte; Türkiye’de ilk 9 üniversite arasında yer almakta ve modern eğitimin öncüsü olmayı hedeflemektedir. Simülatörlerimiz, denizde güvenlik ve uygulamalı denizcilik eğitim alanı, laboratuarlar, atölyeler, eğitim havuzu çağımızın ihtiyaçlarına cevap verebilecek niteliktedir.  Okulumuz bünyesinde bulunan programlarının birbirleriyle uyumlu ve tamamlayıcı müfredatlarının getirdiği çift dal ve yan dal imkânı, ve eğitim dilinin İngilizce olmasını adaylarımızın dikkatine sunuyor, başarılar diliyoruz" şeklinde konuştu.