Kapat
Giriş Yap
GAU Network etki alanından hesabınızda oturum açın.
Kaydınız yok mu? Şimdi Kaydolun !
Giriş Yap :  
Kullanıcı Adı : Kullanıcı adımı unuttum
Şifre : Şifremi Unuttum
Üye değil misiniz? Şimdi kaydolun!
Kullancı Adı : GAU Web Mail  
Adım Soyadım :
E-Mail Adresim :
Kayıt Ol : GAU Web Mail  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğenci Mail  
Öğrenci Numaranız :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kullanıcı Adı : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Şifre : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kullanıcı Adı : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kayıt Ol : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :

Kapt. Ünal Celasin Girne Amerikan Üniversitesi’ni Ziyaret Etti

Tarih: 07/03/2016

Girne Amerikan Üniversitesi Denizcilik ve Lojistik Kulübü tarafından 02 Mart 2016 Çarşamba günü Kaptan Ünal Celasin ile söyleşi etkinliği düzenledi.


Açılış konuşmasını Girne Amerikan Üniversitesi Denizcilik ve Ulaştırma Yüksek Okul Müdürü Kapt. Efdal Sefal yaparak Kaptan Ünal Celasin`in hayatı ve yazmış olduğu “Viya Böyle” adlı eser hakkında bilgi verirken Kaptan Celasin’e kendi denizci ışığını biz GAÜ’lü denizcilere ışık yaptığı için teşekkürlerini sunarak sözü Kaptan Ünal Celasin’e bıraktı.


Denizcilik camiasına katmış olduğu “Viya Böyle” adlı eserinden alıntılar yaparak Girne Amerikan Üniversitesi denizcilik öğrencileri ile sıcak ve samimi sohbetler eşliğinde denizcilik anılarını anlatan Kaptan Ünal Celasin 1973 senesinden itibaren bilfiil Gemi Kaptanlığı yapmış ve kendisine misyon edindiği şu sözü doğrultusunda ‘’Bilgilerimizi, tecrübelerimizi birbirimize aktarabildiğimiz ölçüde her nesil bir öncekinden daha çabuk olgunlaşacak ve gelişecek o kadar sene çalışmasına gerek kalmayacak.’’ diyerek 49 yıllık hizmetinin verdiği tecrübeleri ve öğrendiği bilgileri gen denizcilerle paylaşmıştır.Söyleşide Kaptan Ünal Celasin’e eşlik eden eşi Oya Celasin ise denizci eşi olmanın nasıl bir duygu olduğunu, zorluklarını ve güzelliklerini genç denizciler ile paylaştı.


Söyleşi 1. sınıf öğrencisi Özgür Can Avcı’nın Kaptan Ünal Celasin’e plaketini takdim etmesi ile son buldu.‘’Biz, gemiye katıldığımızda, kendimizi geminin demir aksamına kaynaklanmış hissettiğimiz vakit denizci oluruz.’’ Kaptan Ünal CELASİN


 Haber: Recep Ersin


Düzenleme: Ece Eldek