Kapat
Giriş Yap
GAU Network etki alanından hesabınızda oturum açın.
Kaydınız yok mu? Şimdi Kaydolun !
Giriş Yap :  
Kullanıcı Adı : Kullanıcı adımı unuttum
Şifre : Şifremi Unuttum
Üye değil misiniz? Şimdi kaydolun!
Kullancı Adı : GAU Web Mail  
Adım Soyadım :
E-Mail Adresim :
Kayıt Ol : GAU Web Mail  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğenci Mail  
Öğrenci Numaranız :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kullanıcı Adı : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Şifre : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kullanıcı Adı : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kayıt Ol : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :

GAÜ Küresel Bilim Ailesi, Adalet İçin Bugün Diyor

Tarih: 02/03/2016

“HİÇ BİR KİŞİ KURUM VE GRUP YÜCE MAHKEME’DEN ÜSTÜN DEĞİLSE; YİM KARARI UYGULANSIN”


 


Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Küresel Bilim Ailesi, YİM’in kullanılamaz kararına karşı ilgili üniversite yetkililerinin yasaklı ismi ısrarla kullanmaya devam etmesinin üzerine “Adalet İçin Bugün” sloganı ile bilgilendirme toplantısı düzenliyor.


 


2 Mart 2016 Çarşamba günü saat: 17:00’da GAÜ Spectrum Uluslararası Kongre merkezinde gerçekleştirilecek olan bilgilendirme toplantısı  KKTC Ulusal Basını tarafından canlı olarak yayınlanacak.


 


GAÜ Küresel Bilim Ailesi ve konukların bulunacağı bilgilendirme toplantısıyla, “Adalet İçin Bugün” sloganı ile  GAÜ, 50. Yılına doğru ilerlerken sadece KKTC’de değil, dünya tarafından tanınan ve akretide olan, KKTC’nin adını tüm dünyaya taşımış bir kurum olarak hukuk mücadelesine devam ediyor.


 


Konuyla ilgili GAÜ’den yapılan açıklamada, GAÜ’nün 1985’ten bugüne başarıyla dolu 30 yılı aşkın geçmişi ve geleceğe bakan vizyonuyla, KKTC’nin ilk üniversitesi olmanın onur ve gururunun bilincinde, bu topraklar için, insanlık için hizmet verdikleri belirtildi. Kederde ve sevinçte daima ben değil biz olduklarını ve “ben-sen yok biz varız” inancıyla hareket ettikleri bildirilen açıklamada, Türkiye, KKTC ve dünyada ismini duyurmuş, bir dünya üniversitesi olmanın farkındalığıyla, yıllardır temiz, alnı açık bir akademik ve iş hayatına imza attıkları ifade edildi. Her zaman “hak, hukuk ve devlet” kavramlarının yüceliğine inandıkları, onları baş tacı ettikleri vurgulanan açıklamada, adaleti mülkün; yani devletin temeli saydıkları belirtildi.


 


GAÜ’nün uzun zamandır ve özellikle son aylarda yaşanılan bazı gelişmeler ve hukukun üstünlüğü prensibine aykırı uygulamalar, hukuk tanımaz bir anlayışın artık dayanılmaz bir noktaya geldiği belirtildi. Haklı tepkileirni artık daha geniş platformlarda aramaya, ilgilileri ve kamuoyunu göreve çağırmaya karar verdikleri bildirilen açıklamada, insanlığın içindeki ezeli adalet duygusunun, karanlığı ve haksızlığı yenerek, karanlık isteyenlerin aydınlığın ışığında boğulacağına inandıkları vurgulandı.